Kali Linux Nedir?

Merhabalar, bu gün sizlere, sızma testleri için geliştirilmiş Debian tabanlı bir Linux dağıtımı olan Kali Linux‘ten bahsetmek istiyorum. Oldukça hızlı ve bir çok yazılımı bünyesinde bulunduruan Kali Linux, Backtrack 5 R3 işletim sisteminin devamı niteliğindedir. Kali Linux oldukça kullanışlı ve her kullanıcıya hitap eden yapısı ile yazılım geliştiriciler, bilişim güvenliği uzmanları ve ağ yöneticileri dahil bir çok alanda çalışma yapanlar için bir test platformudur.
Kali Linux ile ağ sızma testleri, web uygulamaları sızma testleri, mobil sızma testleri ve wireless sızma testleri gibi bir çok alanda güvenlik testleri yapabilirsiniz.

Kali Linux

Yapısı gereği her çalışma alanı için ayrı ayrı kategorize edilmiştir. Ayrıca normal linux kullanıcılarına da hitap eder. Ama asıl öncelikli işi Hack ve Security’dir. Kali Linux’te KDE masaüstü seçeneği olmayıp yalnızca GNOME ile gelmektedir. 32 Bit ve 64 Bit desteği bulunur.

Bir sonraki yazımda Kali Linux kurulumunu anlatacağım. Hoşça kalın.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.